Хорове мистецтво Буковини другої половини XIX століття
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2018-3%20(180)-74-76Ключові слова:
хор, С. Воробкевич, фольклор, Буковина, пісні, хорові твори, диригентАнотація
Розглянуті особливості розвитку музичної культури Буковини другої половини XIX століття. Визначено, що даний період характеризується формуванням українського національного мистецтва. Активізація музичного життя відбувається завдяки діяльності різних музично-літературних товариств, які сприяють згуртуванню творчих сил, проведенню низки мистецьких заходів, заснуванню хорів. Відмічається провідне значення С. Воробкевича на становлення хорового мистецтва Буковини, що пов’язане з його композиторською, викладацькою та диригентською діяльністю. Жанрове різноманіття хорових творів Воробкевича, його робота з різноманітними хорами як аматорськими, так і професійними, створили підґрунтя, на якому базується сучасна хорова культура.
Посилання
Акатріні В. М. Відновлення фактів про походження Євсевія Мандичевського. Молодий вчений. 2017. № 11 (51). С. 703–706.
Гушоватий П., Коник-Козак О. Вокально-хорова творчість західноукраїнських композиторів-священиків кінця ХІХ – початку ХХ ст. Хорове мистецтво України та його подвижники: матеріали ІІ Міжн. наук.-практ. конф. / ред.-упор. П. Гушоватий, Гнатів. З. Дрогобич: Ред.-вид. відділ Дрогобицького держ. пед. ун-ту ім. Івана Франка. 2012. С. 33–40.
Демочко К. Музична Буковина. Київ: Музична Україна, 1990. 136 с.
Залуцький О. Творчо-мистецька діяльність Сидора Воробкевича у контексті національно-культурного життя Буковини другої половини ХІХ століття. Краєзнавство. 2013. №3. С. 158–164.
Корній Л. Історія української музики. Ч. 3. (XIХ ст.). Київ – Нью-Йорк: Вид-во М. П. Коць, 2001. 480 с.
Кушніренко О. Андрій Кушніренко – дослідник музичної спадщини Сидора Воробкевича. Вісник Львівського університету. Серія мистецтвознавство. 2014. Вип. 14. С. 186–193.
Ярошенко І. В. Роль буковинських митців ХІХ – першої половини ХХ століття в розвитку українського професійного хорового виконавства. Мистецтвознавчі записки: зб. наук. праць. Вип. 10. Київ: Міленіум, 2006. С. 19–27.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).