Лемківський фольклор в обробці українських композиторів
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2018-3%20(180)-71-73Ключові слова:
лемки, фольклор, композитор, пісня, обробкаАнотація
Аналізуються особливості функціонування лемківського фольклору в музичній культурі XIX–XX століть. Відмічається важливе значення фольклорних розвідок, результатом яких стали видання збірок. Зазначена роль Ф. Колесси та виданої ним збірки народних пісень для розвитку композиторської творчості XX століття. Відзначено, що лемківський фольклор досить часто використовувався вітчизняними композиторами. Наявні хорові обробки a capella, оркестрово-хорові цикли, обробки пісень для голосу та фортепіано, фортепіанні твори зі словесним текстом демонструють високий рівень композиторської майстерності.
Посилання
Бодак Я. Лемківщина у колі наукових інтересів Володимира Гошовського. Вісник Львівського університету. Серія мистецтвознавство. 2013. Вип. 12. С. 94–102.
Довгалюк І. Лемківщина у дослідженнях Філарета Колесси. Вісник Львівського університету. Серія мистецтвознавство. 2012. Вип. 11. С. 150–169.
Колесса Микола Філаретович. URL: http://composersukraine.org/index.php?id=2403.
Кучерява К. Лемківський музичний фольклор – розвиток чи занепад? (на матеріалах експедицій у Західну Україну). Народна творчість та етнографія. 2007. № 3–4. С. 82–88.
Ластовецький М. До питання про хорову творчість Юліана. Молодь і ринок. 2012. №10 (93). С. 29–35.
Німилович О. Лемківська пісня у творчості Василя Барвінського. URL: https://storinka-m.kiev.ua/article.php?id=1386.
Фабрика-Процька О. Р. Пісенна культура лемків України (ХХ–ХХІ ст.): монографія. Івано-Франковськ: Нова Зоря, 2013. 328 с.
Фадєєва К. В. Українські народні пісні Закарпаття у творчості О. М. Яковчука. Вісник КНУКіМ. Серія : Мистецтвознавство. 2013. Вип. 29. С. 162–169.
Чаплик К. Історіографія дослідження пісенної культури лемків. Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 6 : Історичні науки: зб. наук. праць. Київ: Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2008. Вип. 6. С. 193–200.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).