Типи завдань контрольної роботи з природознавства для 3 класу початкової школи
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2022-6(207)-40-43Ключові слова:
тест; тестові завдання; природознавство; дидактичні контрольні роботи; учні 3 класу початкової школиАнотація
Розглянуто доцільну добірку та зразок пізнавально-дидактичних тестових завдань для 3 класу початкової школи за програмою з природознавства. Розкрито види індивідуальних завдань із коментарем. У статті також наведено практичні приклади тестових завдань із чотирьох тематичних блоків, які вивчаються у третьому класі. Кожне з тестових завдань представляє один рівень, який ми контролюємо в дидактичному тесті. Відповідно до таксономії Б. Німерка тестові завдання класифікуються за рівнем пригадування, розуміння або застосування.
Посилання
References
Bernátová, R. (2003). Didaktický test na 1. stupni základnej školy. Banka testových úloh z prírodovedy. Prešov: ROKUS s. r. o., s. 2003. S. 9, 21-26.
Gavora, P. (2015). Akí sú moji žiaci? Pedagogická diagnostika žiaka (pp. 83-84). 4. vyd. Nitra: Enigma Publishing s. r. o.
Glittová, T. (2022). Tvorba banky testových úloh z prírodovedy pre 3 roč. ZŠ, D PF Prešovskej univerzity Prešov.
Kompolt, P. (2010). Špecifiká a vlastnosti základných druhov položiek v didaktických testoch. Zborník FF UK Bratislava, 22, 100.
Niemierko, B. (1979). Taxonómia celów wychowania. Kwartalnik pedagogičny. Roč. 24, č. 2.
Schindler, R. (2006). Rukoväť autora testových úloh. Retrieved from https://docplayer.cz/17382733-Rukovet-autora-testovych-uloh.html.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).