Аналіз вітчизняного ринку праці щодо затребуваності фахівців за спеціальністю 011 «Освітні, педагогічні науки»
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2022-4(205)-27-31Ключові слова:
ринок праці; педагогічна професія; фахівці; працевлаштування; заробітна плата; досвід роботиАнотація
Здійснено спробу аналізу вітчизняного ринку праці щодо затребуваності фахівців за спеціальністю 011 «Освітні, педагогічні науки». Обґрунтовано специфіку педагогічної професії в контексті сучасних умов реформування галузі. Наведено дані Європейського центру розвитку професійної освіти (Cedefop) щодо перспектив зайнятості фахівців в освітній сфері до 2030 року. Проаналізовано кількість вакансій, рівень середньої заробітної плати, найбільш затребувані посади та перелік вимог, що сьогодні висуваються до фахівців за спеціальністю 011 «Освітні, педагогічні науки». З’ясовано, що сучасний ринок праці потребує фахівців педагогічних професій, проте перевага роботодавців надається в більшості педагогам, готовим працювати у закладах загальної середньої освіти, закладах дошкільної освіти або з дітьми з особливими потребами.
Посилання
Державний центр зайнятості. URL: https://www.dcz.gov.ua
Кваша О. С. Ринок праці в Україні: аналіз сучасного стану та перспективи розвитку. Глобальні та національні проблеми економіки. 2018. Вип. 22. С. 1074–1079.
Прогноз ринку праці до 2030 року: зростання зайнятості в освітній сфері буде необмеженим. URL: https://pon.org.ua/novyny/7018-prognoz-rinku-prac-do-2030-roku-zrostannya-zaynyatost-v-osvtny-sfer-bude-obmezhenim.html#:~:text=Відповідно%20до%20прогнозів%20Cedefop%2C%20зростання,професії%20передбачається%20скорочення%20робочих%20місць
Радкевич В. О. Ринок праці і професійна освіта в умовах модернізації національної економіки. Інноваційність у науці і освіті: наук. вид. до ювілею професора, д-ра хабілітованого Франтішека Шльосека. Київ : Богданова А. М., 2013. С. 440–446.
Фіцула М.М. Педагогіка: навчальний посібник. 3-тє вид. Київ : Академвидав, 2009. 560 с.
References
Derzhavnyi tsentr zainyatosti [State Employment Center]. Retrieved from https://www.dcz.gov.ua [in Ukrainian].
Kvasha, O. S. (2018). Rynok pratsi v Ukrayini: analiz suchasnoho stanu ta perspektyvy rozvytku [The labor market in Ukraine: analysis of the current state and prospects for development]. Hlobalni ta natsionalni problemy ekonomiky [Global and national economic problems], 22, 1074-1079 [in Ukrainian].
Prohnoz rynku pratsi do 2030 roku: zrostannia zainiatosti v osvitniy sferi bude neobmezhenym [Labor market forecast until 2030: employment growth in the education sector will be unlimited]. Retrieved from https://pon.org.ua/novyny/7018-prognoz-rinku-prac-do-2030-roku-zrostannya-zaynyatost-v-osvtny-sfer-bude-obmezhenim.html#:~:text=Відповідно%20до%20прогнозів%20Cedefop%2C%20зростання,професії%20передбачається%20скорочення%20робочих%20місць [in Ukrainian].
Radkevych, V. O. (2013). Rynok pratsi i profesiina osvita v umovakh modernizatsiyi natsionalnoyi ekonomiky [Labor market and professional education in the conditions of modernization of the national economy]. In Innovatsiynist u nautsi i osviti [Innovation in science and education]: nauk. vyd. do yuvileyu profesora, d-ra khabilitovanoho Frantisheka Shloseka (pp 440-446). Kyiv: Bohdanova [in Ukrainian].
Fitsula, M. M. (2009). Pedahohika [Pedagogy]: navchalnyi posibnyk. Kyiv: Akademvydav [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).