Інноваційні технологій в управлінні якістю підготовки конкурентоздатних фахівців у закладах професійної (професійно-технічної) освіти
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2021-5(200)-42-46Ключові слова:
хаб-технології, освітній хаб, конкурентоздатний фахівець, якість підготовки конкурентоздатних фахівців, управління якістю підготовки конкурентоздатних фахівців, заклад професійної (професійно-технічної) освіти, система управління якістюАнотація
Обґрунтовано поняття хаб-технологій у наукових дослідженнях; проаналізовано стан розвитку освітніх хабів закладів професійної (професійно-технічної) освіти (далі – ЗП(ПТ)О) у партнерських відносинах із бізнесом і громадою; проведено науковий аналіз створення інноваційних хабів у світовому просторі; наведено приклади створення хабів молодіжного розвитку; визначено ресурси забезпечення реалізації наукових підходів в управлінні якістю на засадах хаб-технологій; сформульовано правовідносини між учасниками освітнього процесу в умовах запровадження хаб-технологій; визначено напрями формування внутрішньої системи управління якістю (далі – СУЯ) в управлінні якістю підготовки конкурентоздатних фахівців у ЗП(ПТ)О.
Посилання
Гриценчук О. О. Цифрові освітні хаби для підтримки громадянської освіти як складова інформаційно-цифрового навчального середовища: досвід Нідерландів, Бельгії та України. Інформаційні технології і засоби навчання. 2020. Т. 79, № 5. С. 341–360.
Єсіна О. Г. Критерії оцінки якості підготовки сучасних фахівців. Теорія та методика навчання фундаментальних дисциплін у вищій школі. 2012. Вип. 7. С. 84–90
Концептуальні засади реформування професійної освіти України «Сучасна професійна освіта» : проєкт / М-во освіти і науки України. URL: https://mon.gov.ua/ua/news/mon-rozrobilo-proekt-konceptualnih-zasad-reformuva/ nnya-profesijnoyi-osviti-ukrayini-suchasna-profesijna-osvita (дата звернення: 29.07.2020)
Краус Н. М. Інноваційні хаби як основа конкурентоспроможної економіки: закордонний вимір та уроки для України. Конкурентоспроможність національної економіки : матеріали ХV Міжнар. наук.-практ. конф., (26-27 берез. 2015 р.). Київ, 2015. С. 193199
Моніторинг якості освіти Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею. URL: https://kpgtl.dp.ua/ (дата звернення: 29.07.2020)
Положення про молодіжний центр «PR KPGTL», затверджене наказом Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею від 10.01.2019 року №16.
Про освіту : Закон України від 5 вересня 2017 р. № 2145-VIII. База даних «Законодавство України» ВР України. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/ 2145-19 (дата звернення: 10.10.2020)
Хаб. Вікіпедія. Вільна енциклопедія : веб-сайт. URL: https://uk.wikipedia.org/wiki/Хаб (дата звернення: 07.10.2020)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).