Високий рівень педагогічної культури батьків як умова успішного партнерства між учителями та батьками
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2021-5(200)-98-101Ключові слова:
педагогіка партнерства, тренінг, вебквест, блог, сайт, Концепція «Нової української школи», початкова школа, учніАнотація
Відповідно до Концепції «Нової української школи» перед батьками та вчителями постали нові завдання – ефективне партнерство задля розвитку індивідуальної особистості, здатної розкрити свій власний потенціал та впливати на зміни, які відбуваються у суспільстві. Для досягнення успішного партнерства вагомим показником є високий рівень педагогічної культури батьків.
Серед найрозповсюдженіших ефективних форм роботи, на наш погляд, є тренінги, вебквести, ведення блогів і сайтів. Перехід закладів освіти з очної на дистанційну форму навчання підвищує роль використання інтернет-ресурсів у роботі з батьками. Їхня роль та значення розкриваються у поданій статті.
Посилання
Вахняк Н. Технологія веб-квест у формуванні культури батьківства молодих сімей. Молодь і ринок. 2019. № 3 (170). С. 165–170.
Деснова І. Формування педагогічної культури батьків дітей раннього віку в умовах дошкільного навчального закладу : автореф. дис. … канд. пед. наук : 13.00.08. Одесса, 2011. 20 с.
Концепція Нової української школи. 2016. URL: https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/nova-ukrainska-shkola-compressed.pdf (дата звернення: 01.11.2021).
Кочерга О. Підготовка студентів до роботи з батьками як важлива складова професійної підготовки вчителя початкової школи в умовах модернізаційних змін. Педагогічний дискурс. 2011. Вип. 10. С. 262−268.
Путівник школою. 2021. URL: https://schoolguide.nus.org.ua/wp-content/uploads/2021/09/buklet.pdf (дата звернення: 02.11.2021).
Програма формування педагогічної культури батьків / В. Г. Постовий, О. Л. Хромова, Т. Ф. Алєксєєнко та ін.; Держ. центр соц. служб для молоді; Держ. ком. у справах сім’ї та молоді; Ін-т проблем виховання АПН України. Київ, 2003. 107 с.
Цуркман Т. Педагогічна культура батьків (відкриті батьківські студії) : навч.-метод. посіб. / за заг. ред. М. Г. Іванчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. Чернівці : Рута, 2020. 189 с.
Dodge B. A Rubric for Evaluating WebQuests. 2001. URL: http://webquest.sdsu.edu/webquestrubric.html (дата звернення: 15.10.2021).
Halat E. A Good Teaching Technique: WebQuests. The Clearing House. A Journal of Educational Strategies, Issues and Ideas. 2008. Vol. 81. Issue 3. P. 109–112 (дата звернення: 27.09.2021).
March T. The Learning Power of WebQuests. Educational Leadership. New Needs, New Curriculum. 2004. Vol. 61, number 4. P. 42–47.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).