Вікіпедія в музичній освіті: досвід і перспективи
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2021-2(197)-83-86Ключові слова:
Вікіпедія, дистанційна освіта, музична освіта, педагогічні умови, мистецькі навчальні заклади, самостійна робота студентівАнотація
Статтю присвячено перспективам впровадження освітньої програми Вікіпедії у навчання музикантів. Редагування здобувачами освіти статей українського розділу Вікіпедії розглядається як більш ефективний вид самостійної роботи у порівнянні з традиційними рефератами та курсовими. Розглянуто досвід Львівської національної музичної академії із залучення студентів до наповнення Вікіпедії, зокрема написання низки статей про музичні твори українських та західних авторів, а також підготовку та подальше завантаження до Вікісховища аудіозаписів творів українських авторів. Такі форми роботи сприятимуть як підвищенню мотивації здобувача освіти виконувати роботу якісно, так і прозорішому та об’єктивнішому процесу оцінювання роботи.
Посилання
Батан Ю. Інформаційне суспільство: проблеми та перспективи. Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції. 2016. С. 12—14.
Білецький В., Бондаренко А. Роль ВІКІПЕДІЇ та її сестринських проектів у розвитку україністики. 8 Конгрес МАУ. Українознавство. Освіта. 2013. С. 40–52
Грінченко В., Грінченко Т. Вікіпедія як елемент культури інформаційного суспільства. Вісник Національної академії наук України, 2010. № 10. С. 54–63.
Кодола В. Технологія проведення вікіуроку. Інформаційний збірник для ди-ректора школи та завідувача дитячого садка, 2018. Число 2 (71). С. 52–56;
Кущ О. Упровадження освітньої програми Вікіпедії у ліцеї «Політ». Всесві-тня література, 2017. №3. C. 3–6
Лузан О., Самолюк В. Специфіка роботи концертмейстера в умовах дистан-ційного навчання. Імідж сучасного педагога, 2020. № 6 (195). С. 92–95.
Онкович А., Онкович Г., Ляліна, О. Вікіуроки та їхні різновиди на заняттях з української мови. Українська мова у світі : Збірник матеріалів VІ Міжнаро-дної науково-практичної конференції, 25 червня; 6 листопада 2020 р. Львів, 2020. С.123—127.
Онкович Г. В., Онкович А. Д. Вікідидактика: формування і розвиток у сис-темі професійної освіти. Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка. Педагогічні науки. 2017. № 2. С. 208—212.
Онкович А. Д., Редько-Шпак Л. Вікідидактика: латинськомовна вікіпедія на заняттях з латинської мови у вищій школі. Інновації та традиції у мовній підготовці студентів. 2019. С. 276—281.
Пелещишин А. М., Пероганич Ю. Й. Формування суспільного авторитету ВНЗ через онлайн-енциклопедію Вікіпедія. Комп’ютерні науки та інформа-ційні технології : матеріали 4-ї Міжнар. наук.-техн. конф. CSIT2009. Львів : Вежа і Ко, 2009. С. 31–33.
Best practices in assigning Wikipedia articles as coursework to students URL: https://outreach.wikimedia.org/wiki/Best_practices_in_assigning_Wikipedia_articles_as_ coursework_to_students
Programs & Events Dashboard. URL: https://outreachdashboard.wmflabs.org/explore
Education Program in Ukraine. URL: https://outreachdashboard.wmflabs.org/campaigns/education_program_in_ukraine/programs
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).