Вокально-художній звук як основа художнього співу
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2019-6(189)-73-76Ключові слова:
вокальне мистецтво, звук, художній спів, вокальна вимова, абетка вокалістаАнотація
Аналізуються особливості вокально-художньої вимови в процесі формування якісного, художнього співацького звуку. Розглядаються особливості звукоформування та вокальної орфоепії. Так, художність звучання обумовлюється також зв'язком голосу співака з творчим процесом, тобто вона цілком залежить не лише від дотримання законів вокальної акустики, але й від техніки переживання та творчого спокою. Художній звук визначається як один із найголовніших факторів вокально-сценічного мистецтва. Пропонуються систематизовані правила співацької вимови за класифікацією вокальної абетки.
Посилання
Антонюк В. Г. Українська вокальна школа: етнокультурологічний аспект / В. Г Антонюк. - 2-е вид., переробл. і допов. - К. : БМКП центр "Укр. ідея", 2001. - 142 c. - Бібліогр.: 554 назв. - укp.
Гребенюк Н.Є. Вокально-виконавська творчість: психолого-педагогічний та мистецтвознавчий аспекти / Н. Є. Гребенюк; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. - К., 1999. - 270 c. - Бібліогр.: 442 назв. - укp.
Дука П. Постановка голосу: техніка мови та фізіологія співу / П. Дука // Нова пед. думка. - 2014. - № 1. - С. 147-149. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.
Стахевич О. Г. З історії вокально-виконавських стилів та вокальної педагогіки : посібник / О. Г. Стахевич. - Вінниця : Нова Кн., 2013. - 175 c. - укp.
Чайковська А. Виховання музично-співочих навичок у шкільному вокальному ансамблі / А. Чайковська // Нова пед. думка. - 2009. - № 1. - С. 114-116
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).