Геометрична орнаментика традиційних жіночих сорочок Полісся
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2019-3(186)-67-70Ключові слова:
сорочка, одяг, геометрична орнаментика, квадрат, ромб, символікаАнотація
Підкреслено, що одяг виступає репрезентантом культури певного народу. Відмічено, що наявність геометричної орнаментики у жіночих сорочках Полісся дозволяє говорити про її архаїчне походження. Відзначено основні фігури, що використовуються в геометричній орнаментиці Полісся. Наведено глибоку символіку орнаментики, що представлена у жіночих сорочках.
Посилання
Китова С. Полотняний літопис України. Черкаси, 2003. 223 с.
Колесникова А. В. Особливість семантики української вишивки. Легка промисловість. 2016. № 1. С. 32–35.
Косміна О. Ю. Традиційне вбрання українців. Т. 2 : Полісся. Карпати. Київ : Балтія-Друк, 2009. 160 с.
Нікішенко Ю. І. Символіка рослинних орнаментів української вишивки на одязі початку XX ст. Наукові записки. Теорія та історія культури / НУ «Києво-Могилянська академія». Київ, 2001. Т. 19. С. 30–35.
Пономар Л. Народний одяг Західного Полісся кінця XIX – початку XX ст. (за матеріалами картографування). Проблеми етномузикології. 2011. Вип. 6. С. 97–103.
Пономар Л. Народний одяг Правобережного Полісся середини ХІХ – середини ХХ століть : іст.-етногр. атлас : словник. Київ : Бізнесполіграф, 2015. 268 с.
Шипилова Е. А. Костюм как инструмент изучения культуры. Аналитика культурологии. 2014. № 30. С. 210–214.
Янковська Ж. Відображення культу предків у родинній обрядовості українців. Література. Фольклор. Проблеми поетики. Київ : ВПЦ «Київський університет», 2010. Вип. 34. С. 465–474.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).