Формування навчального репертуаруспівака-баритона
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2019-3(186)-40-43Ключові слова:
співак, баритон, репертуар, арія, методичні рекомендаціїАнотація
Відзначено, що формування майстерності співака є складним та тривалим процесом, який відбувається завдяки постійній роботі над музичним художнім матеріалом. Наголошено на тому, що вибір репертуару для баритона є важливим завданням. Критеріями відбору репертуару є увага до змістовної сторони творів. Важливим є звернення до творів як зарубіжних, так і вітчизняних авторів.
Посилання
Даценко А. С. Сольний спів : метод. реком. для студ. спец. «Музичне мистецтво» спеціалізації «Академічний вокал». Луганськ : Вид-во ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка», 2013. 61 с.
Кириллина Л. В. Оратории Г. Ф. Генделя : учеб. пособ. по истории зарубежной музыки для преподавателей и студентов музыкальных вузов. Москва : НИЦ «Московская консерватория», 2008. 56 с.
Муравська О. В. До питання про специфіку оперного амплуа баритона: етимологічний та образно-смисловий аспекти. Міжнародний вісник: культурологія, філологія, музикознавство. Київ, 2016. Вип. І (6). С. 153–158.
Нін Л. Рефлексія у вокальній музиці ХХ століття (на матеріалі творчості Д. Шостаковича і Б. Лятошинского) : автореф. дис. … канд. мистецтвознавства : 17.00.03. Харкiв, 2018. 19 с.
Савчук І. Б. Борис Лятошинський. Екзистенційний наратив 1920-х. Борис Лятошинський. Романси 1920-х. Київ ; Ніжин, 2015. С. 13–39.
Ragan K. Serious about Singing: Age Appropriate Repertoire for the Talented Teen. Journal of Singing. 2016. Vol. 72, no. 3, P. 299–304.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).