Добір поетичних творів для формування у майбутніх філологів англомовної лінгвосоціокультурної компетентності в читанні
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2019-2(185)-53-58Ключові слова:
критерії відбору, автентичність, лінгвосоціокультурна компетентність, поетичний твірАнотація
Досліджена проблема добору, адаптації та презентації поетичних текстів, які використовуються для формування у майбутніх філологів лінгвосоціокультурної компетентності в читанні. Розроблено методичну систему роботи над навчальними культурознавчими текстами та подано низку критеріїв, за допомогою яких якісно оцінюється текстовий матеріал з метою використання його у навчальному процесі.
Посилання
Бадмахалгаева Н. М. Культуроведческий текст как средство формирования этнокультурной личности. Вестник БГУ. Улан-Уде, 2012. № 1-1. С. 141–145.
Бориско Н. Ф. Теоретичні основи створення навчально-методичних комплексів для мовної міжкультурної підготовки вчителів іноземних мов : дис. … д-ра пед. наук : 13.00.02 / КДЛУ. Київ, 2000. 508 с.
Верещагин Е. М., Костомаров В. Г. Язык и культура: Лингвострановедение в преподавании русского языка как иностранного. 4-е изд., перераб. и доп. Москва, 1990. 246 c.
Володина О. В. Условия и особенности восприятия и понимания иноязычной литературы. Вестник КемГУ. 2013. № 4 (56). C. 169–172.
Голованчук Л. П. Навчання учнів основної загальноосвітньої школи культурно-країнознавчої компетенції на уроках англійської мови : автореф. дис. … канд. пед. наук : 13.00.02 / КНЛУ. Київ, 2003. 20 с
Мирошниченко С. А. Методика обучения студентов языкового вуза аналитическому чтению поэтических произведений на французском языке : автореф. дисс. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / С.-Петерб. гос. ун-т. Санкт-Петербург, 2013. 23 с.
Осадча Н. В. Формування у старшокласників лінгвосоціокультурної компетентності в англомовному читанні на уроках країнознавства : дис. ... канд. пед. наук / КНЛУ. Київ, 2018. 248 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).