Методичні особливості навчання академічному вокалу
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2019-2(185)-80-83Ключові слова:
академічний вокал, вокальна педагогіка, методики викладання вокалу, музичне виконавство, методичні реформи академічного співуАнотація
Присвячено методологічним особливостям навчання академічному вокалу з урахуванням історичного аспекту реформування методик його викладання. Наявна у культурі спадкоємність дозволяє окреслити також проблеми сучасної вокальної педагогіки академічного виконавства. Академічна вокальна школа – основа музичного виконавства, яка дозволяє опанувати й інші техніки (наприклад, естрадного співу), тому дослідження академічного вокалу не втрачає своєї актуальності.
Посилання
Антонова Л. В. Методика обучения студентов академическому пению: история и проблемы исследования. Поволжский педагогический вестник. 2014. №3 (4). С. 70–74.
Войтик И. А. Анализ квалификации педагогов вокала как совокупности психологических и профессиональных компетенций. Педагогическое образование в России. 2018. №5. С. 56–59.
Закрасняна Ж. М., Мельниченко І. В. Методики розвитку виконавської виразності співака спеціальності «академічний вокал». Імідж сучасного педагога. 2014. №5 (182). С. 78–81.
Кузнецова Е. П. Методологические различия требований к подготовке академических и эстрадных вокалистов. Манускрипт. 2017. № 9 (83). С. 118–121.
Монд О. Л. Анализ современных методик обучения вокалу. Искусство и образование. 2009. №5. С. 81–90.
Ожегов С. И., Шведова Н. Ю. Толковый словарь русского языка. 4-е изд., доп. Москва: ООО «А ТЕМП», 2006. 944 с.
Шатская О. В. Анализ психологических механизмов восприятия и особенностей формирования индивидуальных представлений при когнитивно-направленном обучении академическому вокалу. Вестник МГУКИ. 2012. №5. С. 200–205.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).