Традиції ВІА «Червона рута» в контексті сучасного естрадного виконавства
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2019-2(185)-88-90Ключові слова:
ансамбль, «Червона Рута», фестиваль, українська музика, естрадний еталонАнотація
Здійснено спробу аналізу мистецьких традій вокально-інструментального ансамблю «Червона Рута» та його впливу на сучасне естрадне мистецтво. Визначаються особливості виконавської традиції ВІА «Червона Рута», вплив діяльності колективу на естрадно-ансамблеве виконавство України та пострадянського простору. Прослідковано зв'язок творчої діяльності колективу з організацією однойменного фестивалю, як наслідок вплив функціонування фестивалю «Червона Рута» на популяризацію та розвиток естрадного мистецтва.Посилання
Головатюк В. Д. Фольклорні колективи та їх роль у підтримці традиції власного регіону (на матеріалі українців північного Підляшшя). Компаративні дослідження слов’янських мов і літератур. 2012. № 19. С. 242–248.
Кияновська Любов Олександрівна. Стильова еволюція галицької музичної культуры XIX–XX ст. [Текст]: дис... д-ра мистецтвознавства: 17.00.01; Національна музична академія ім. П.І.Чайковського. Київ, 2000. 420 арк.
Надвірнянський Ю. Фестиваль «Червона рута» як символ збереження національної культури крізь призму глобалізаційних процесів. URL: http://mij-kraj.com.ua/mi-%E2%80%93-gorda-natsiya/festyval-chervona-ruta-iak-symvol-zberezhennia-natsionalnoi-kultury-kriz-pryzmu-hlobalizatsiinykh-protsesiv
Плахотнюк В. Г. Етнокультурні виміри поп-культури у становленні виконавських естрадних колективів. URL: http://oaji.net/articles/2014/797-1409307722.pdf
Положення про Міжнародний конкурс молодих виконавців української пісні імені Володимира Івасюка. Молодий буковинець. 1993. 12 січ. (№ 4). С. 13.
Толубко В. О. Музичний фестиваль у сучасному соціокультурному контексті: актуальні питання режисури. URL: http://www.stattionline.org.ua/kultura/112/20810-muzichnij-festival-u-suchasnomu-sociokulturnomu-konteksti-aktualni-pitannya-rezhisuri.html
Тормахова В. М. Українська естрадна музика і фольклор: взаємопроникнення і синтез: автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. мистецтвознавства : спец. 17.00.03. Київ, 2007. 17 с.
Чернецька С. Ю. Фольклорні фестивалі в системі сучасних засобів поширення етнографічної інформації та популяризації культурно-мистецької спадщини. Культура України. 2011. № 35. С. 155–164.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).