Подолання страху сцени у вокаліста-початківця: інтерпретаційний контекст
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2019-2(185)-84-87Ключові слова:
вокальне мистецтво, сцена, артист, вокаліст, виконавська діяльність, сценічна майстерністьАнотація
Розглядаються питання появи сценічного страху у вокаліста-початківця. Визначаються негативні та позитивні фактори формування даної особливості, окреслюються фактори ризику, котрі потребують нагального втручання педагога в контексті запобігання розвитку комплексу меншовартості, панічного страху сцени, як наслідок завершення музичної діяльності музиканта-початківця. Аналізуються фактори сценічно-виконавської інтерпретації вокаліста, через призму втіленого переживання визначаються шляхи розкриття художнього образу твору та позитивний і негативний впливи сценічного хвилювання. Розглядаються особливості сценічних відчуттів співака.
Посилання
Василенко Л. М. Проблема свідомого та позасвідомого у теорії та практиці вокального виконавства. Педагогічні науки. Вип. 94. 2011. С. 31–40.
Івасишин І. Музично-виконавська діяльність як засіб творчого розвитку особистості. Гірська школа українських Карпат. 2014. № 11. С. 153–155.
Кристи Г. В. Работа Станиславского в оперном театре. Москва: Искусство, 1952. 284 с.
Лабінцева Л. П. Концертний виступ як особливий вид музично-виконавської діяльності. Вісник ХДАДМ. 2010. №1. С. 215–216.
Станиславский К. С. Статьи, речи, беседы, письма. Москва: Искусство, 1953. 782 с.
Цагарелли Ю. А. Психология музыкально-исполнительской деятельности: учеб. пособ. СПб.: Композитор, 2008. 212 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).