Вплив фольклору на хорову творчість композиторів Галичини наприкінці XIX – першої половини XX століття
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2019-2(185)-68-71Ключові слова:
фольклор, Галичина, композитор, хорові твори, обробкаАнотація
Розглянуто специфіку становлення жанру хорової обробки в творчості композиторів Галичини. Відмічено різні підходи, пов’язані з опрацюванням фольклору. Розкрито взаємозв’язок між інтересом до фольклору, який проявляється у прагненні його записувати, укладати і видавати збірки та намаганнями його опрацювати. Окреслено становлення принципово іншого рівня ставлення до фольклору в XX столітті. В творчості галицьких композиторів хорові жанри, як обробки, так і авторські твори, написані на слова провідних українських поетів, демонструють тісний зв'язок з народною творчістю та стають виразником національних традицій.
Посилання
Горак Я. Р. Анатоль Вахнянин і становлення музичного професіоналізму в Галичині (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.) : автореф. дис. … канд. мистецтвознавства : 17.00.03 / Ін-т мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України. Київ, 2003. 25 с.
Денис Січинський. URL: http://ukrnotes.in.ua/noty/Sichynskyi/tekst/biografi_Sichynskyi_22.php.
Колесса Ф. Музикознавчі праці. Київ : Наук. думка, 1970. 592 с.
Людкевич С. П. Форми солоспіву у М. Лисенка. Питання історії і теорії української музики. Львів : Львів. держ. ун-т, 1957. Вип. 2.
Фільц Б. Обробки народних пісень для хору. Історія української музики : у 6 т. / гол. ред. М. М. Гордійчук. Київ : Наук. думка, 1992. Т. 4. С. 78–104.
Шегда Л. Хорова музика Богдани Фільц: до проблеми комунікативності національних традицій у ситуації постмодернізму. Студії мистецтвознавчі. Київ : Вид-во ІМФЕ, 2014. Число 1 (45). С. 82–86.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).