Методичні аспекти роботи концертмейстера з хоровим колективом
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2019-1(184)-56-58Ключові слова:
концертмейстер, хор, методика, інтерпретація, виконавецьАнотація
Розглянуто основні методичні особливості, пов’язані з роботою концертмейстера у хоровому класі. Виокремлено універсальність і поліфункціональність акомпаніаторської справи піаніста. Зазначено, що концертмейстер має виконувати ті завдання, що постають перед усіма виконавцями, доповнюючи їх іншими, що відображають сутність даного типу діяльності. Важливим компонентом є аналіз твору, виокремлення особливостей авторського стилю, створення плану роботи над ним. При роботі з хоровою звучністю треба враховувати тембровий, драматургічний і динамічний рівні. Увага до вербального тексту сприяє корегуванню інтенсивності та насиченості інструментальної лінії та її взаємодії з вокальними голосами.
Посилання
Алієва Е. Ш. Актуальні питання концертмейстерської підготовки майбутнього вчителя музики. Проблеми сучасної педагогічної освіти. Педагогіка і психологія / Кримський гуманіт. ун-т, 2013. Вип. 39 (2). С. 31–35.
Грінченко Т. Д. Історія виникнення та становлення професії піаніст-концертмейстер. Наукові праці історичного факультету Запорізького нац. ун-ту. 2012. Вип. 48. URL: http://library.vspu.net/jspui/handle/123456789/1093 (дата звернення: 28.11.2018).
Живов В. Л. Исполнительский анализ хорового произведения. Работа с хором. Методика, опыт. Москва: Профиздат, 1972. С. 115–138.
Молчанова Т. О. Міра і пропорційність виконавського тандему «піаніст-концертмейстер-соліст». Наукові записки. Серія: Мистецтвознавство. 2014. № 2. С. 3–9.
Птица К. Б. Проблемы стиля и хоровое исполнительство. Работа с хором. Методика, опыт. Москва: Профиздат, 1972. С. 13–55.
Чванова А. Н. Формирование артистизма у музыкантов-исполнителей: автореф. дис. … канд. пед. наук: 13.00.08. Самара, 2005. 20 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).