Особливості та перспективи розвитку початкової жіночої освіти Полтавської губернії (ХІХ – початку ХХ століття)
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2019-1(184)-38-41Ключові слова:
початкова освіта, жіноча освіта, церковно-приходська школа, сільські та міські училища, земські школи, Синод, Полтавська губерніяАнотація
На основі досліджень проаналізовано особливості та періодизацію діяльності жіночих початкових навчальних закладів Полтавської губернії ХІХ – початку ХХ століття. Розглянуто аспекти і розвиток початкової освіти у 16-ти повітах Полтавської губернії (ХІХ – початок ХХ століття).
Посилання
Бояревцев С. М. История учебных заведений Полтавы до 1719 года. Полтава: ТОВ «АСМИ», 2013. 550 с.
Двухклассная женская церковно-приходская школа при Козельщанском монастыре. Полтавские епархиальные ведомости. 1893. №22. С. 855–861.
Женские церковно-приходские школы и школы грамоты Полтавской епархии. Полтавские епархиальные ведомости. 1895. №8. С. 94–126.
Мысль об открытии в Полтаве женского духовного училища. Полтавские епархиальные ведомости. 1863. №1. С. 81–84.
Образцовая начальная женская школа при Полтавском Епархиальном училище. Полтавские епархиальные ведомости. 1893. №23. С. 924–932.
Освящение женской церковно-приходской школы при Александро-Невской церкви в г. Ромнах. Полтавские епархиальные ведомости. 1893. №6. С. 211–212.
Павловский И. Ф. Полтавцы. Иерархи, государственные и общественные деятели и благотворители. Опыт краткого библиографического словаря Полтавской губернии с половины XVIII в. Полтава: Изд. Полтавской ученой архивной комиссии, 1914. 294 c.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).