Духовний концерт «В началіх Ти, Господи» С. Дегтярьова: питання авторства
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2019-1(184)-68-72Ключові слова:
духовний концерт другої половини ХVІІІ століття, творчість С. Дегтярьова, авторська атрибуція, рукописні і друковані джерела нотного текстуАнотація
Розглядається духовний концерт «В началіх Ти, Господи», який за рукописними і друкованими джерелами ХІХ – початку ХХ століть має потрійне авторство (М. Березовський – А. Ведель – С. Дегтярьов). Дається аналіз концертного циклу. Вказуються аргументи, за якими концерт долучено до творчої спадщини С. Дегтярьова.
Посилання
Гусарчук Т. Артемій Ведель: постать митця у контексті епох: монографія. Ніжин: М. М. Лисенко, 2017. 766 с.
Кутасевич А. В. Стильова диференціація духовно-музичних спадщин Степана Дегтярьова та Артема Веделя: питання авторства творів суперечливої атрибуції : дис. … канд. мист.: 17.00.03 / НМАУ імені П. І. Чайковського. Київ, 2015. 416 с.
Лебедева-Емелина А. В. Русская духовная музыка эпохи классицизма (1765–1825): каталог произведений. Москва: Прогресс-Традиция, 2004. 656 с.
Левашев Е. М., Полехин А. В., Березовский М. С. История русской музыки. Москва: Музыка, 1985. Т. 3: XVIII век, ч. 2. С. 132–160.
Левашев Е. М., Дегтярёв С. А. История русской музыки. Москва: Музыка, 1986. Т. 4: 1800–1825. С. 184–208.
Рыцарева М. Г. Композитор М. С. Березовский: Жизнь и творчество. Ленинград: Музыка, 1983. 141 с.
Рыцарева М. Г. Максим Березовский: Жизнь и творчество композитора. 2-е изд., пересмотр. и доп. Санкт-Петербург: Композитор, 2013. 227 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).