Проблематика оцінювання професійної перепідготовки
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2018-6%20(183)-24%20-28Ключові слова:
тренінг, курс, оцінювання, професійна перепідготовкаАнотація
Сучасні компанії потребують освічених співробітників, здатних постійно вчитися, розвиватися та вдосконалюватися. Тільки такі працівники можуть гарантувати розвиток компанії, підвищувати її конкурентоспроможність на ринку. Нині є безліч тренінгів і курсів для навчання персоналу. Однак не всі вони є ефективними. Головним завданням навчання повинна бути трансформація теоретичних знань у реальні практичні цінності. Часто недоліком, що впливає на якість навчання, є недосконалість навчальних програм щодо специфіки місця, видів й умов роботи на окремих посадах. Значною проблемою є також відсутність програм оцінювання цього навчання. Суб'єктивний розвиток працівника взагалі залишається поза оцінюванням.
Посилання
Banit O., Edukacyjny aspekt rozwoju zawodowego menedżera, «Edukacja Humanistyczna» nr 2/2016. S. 49–63.
Kofta M., Orientacja podmiotowa: zarys modelu, (w:) Podmiotowość w wychowawczych doświadczeniach dzieci i młodzieży, t.1., (red.) A. Gurycka, Warszawa, Wydawnictwo UW, 1985. S. 35–58.
Kofta M., Wychowanek jako podmiot działań. Warszawa, Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego, 1989. S. 35–65
Kołodziejska D., Kształtowanie poczucia podmiotowości. URL: http://www.eid.edu.pl/archiwum/2001,99/luty,166/ksztaltowanie_poczucia_podmiotowosci,1088.html (dostęp: 10.09.2018).
Kupis T. Kursy i szkolenia. URL: http://wup-krakow.pl/uslugi-rynku-pracy/poradnictwo zawodowe/informacjezawodowe-1/kursy-szkolenia-edukacja-pliki/. (dostęp: 10.09.2018)
Łaguna M., Szkolenia. Gdańsk, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2004. 186 s.
Przybylski W., Rudnicki S., Szwed A. Ocenianie oceniających. Trzy pytania o ewaluację zajęć dydaktycznych. (w:) Ewaluacja jakości dydaktyki w szkolnictwie wyższym. (red.) Kraków: Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera, 2010. S. 35–50.
Słownik Wyrazów Obcych. Warszawa: Wydawnictwo PWN, 1997. 2024 s.
Titley G., Zasadnicze elementy szkolenia, Strasbourg, Cedex – Rada Europy, Komisja Europejska, 2002. 129 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).