Проблеми дотримання ансамблевості при виконанні творів a capella
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2018-5%20(182)-82-86Ключові слова:
вокал, a capella, ансамблевість, естрадне виконавство, музичне виконавство, робота з хором, багатоголоссяАнотація
Розглянута ансамблевість як один із основних елементів звучності хорового й естрадного колективу. Порядок роботи над нею виявляє не лише ступінь професійності самого колективу, але й його керівника. Особливо актуальними проблеми ансамблевості виявляються при виконанні музичних творів a capella. Спів без підтримки акомпанементу бере участь у розвитку активного музичного слуху (інтонаційного, гармонійного, внутрішнього та вокального). У цьому процесі проявляється значущість і роль хорознавства, а також наявність методичних рекомПосилання
Батовська О. М. Проблеми строю в сучасній хоровій музиці a capella. Міжнародний вісник: Культурологія. Філологія. Музикознавство. Київ: Міленіум, 2016. №2. С. 142–146.
Даньшина С. В., Тишина А. А. Особенности работы над строем в хоровых произведениях. Наука. Искусство. Культура. Белгород, 2017. Выпуск 4 (16). С. 157–161.
Жордания И. М. К теории формирования вокального многоголосия. Вестник Адыгейского государственного университета. Адыгейск, 2008. Выпуск 10. С. 196–201.
Касян В. М. Спів a capella: історія виникнення. Вісник КНУКіМ. Серія : Мистецтвознавство. Київ, 2013. Випуск 28. С. 67–72.
Кузнецов Ю. М. Практическое хороведение. Москва: Спутник+, 2009. 362 с.
Методические рекомендации по изучению дисциплины «Хороведение и хоровая аранжировка» / Сост. Е. В. Дымченко. Тирасполь, 2014. 62 с.
Шуневич Є. Специфіка вокально-хорової роботи у камерному хорі «Легенда». Молодь і ринок. Дрогобич, 2012. № 9 (92). С. 126–128.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).