Любов до отчого краю – міцний ґрунт, а слово – крила для злету (вітання вихованців наукової школи професора М. І. Степаненка)
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2018-5%20(182)-5-9Ключові слова:
Микола Степаненко, українська мова, наукова школа Миколи Степаненка, синтаксис, багатоаспектна діяльність Миколи СтепаненкаАнотація
Присвячена знаковій особистості в історії сучасної філології – Миколі Івановичу Степаненкові. Ідеться про його значний внесок у духовний розвиток української держави. Професор М. І. Степаненко постає як мовознавець-синтаксист, історик мови, соціолінгвіст, літературознавець, лінгводидакт, краєзнавець, лінгвокультуролог, лексикограф, біобібліограф, активний громадський діяч і невтомний поборник рідного слова. Особливу увагу звернено на діяльність його наукової школи.
Посилання
Білоусько О. А. Створення полтавської енциклопедії «Полтавіка». Постметодика. 2015. № 3 (122). С. 17–19.
Космеда Т. Новий погляд на розвій перифрастичного фонду українців (Рец. на моногр.: Степаненко М. І. Політичне сьогодення української мови: актуальний перифрастикон. Харків, 2017. 616 с.). Українська мова. 2018. № 1(65). С. 140–144.
Степаненко М. І. Думки вголос і про себе. Полтава: ПП Шевченко Р.В., 2013. 412 с.
Степаненко Ніна. Часопис «Рідний Край»: духовні обшири українства. Полтава: ПП Шевченко Р. В., 2011. 190 с.
Український словопоклонник: на пошану професора Миколи Степаненка / укл. : Н. П. Лебідь, Н. І. Тарасова, Т. І. Ніколашина. Полтава: ТОВ «АСМІ», 2008. 228 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).