Тестування як форма об'єктивного контролю та діагностики знань здобувачів вищої освіти
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2018-5%20(182)-38-40Ключові слова:
тестування, контроль, валентність, дискретність, онлайн-ресурс, алгоритмАнотація
Розглядається роль тестування як форми об’єктивного контролю та діагностики знань здобувачів вищої освіти. Автор розкриває суть понять «тест», «тестування», описує алгоритм складання тестового матеріалу. Розглянуті переваги та недоліки тестування, види педагогічного контролю. Акцентовано увагу на тому, що при застосуванні тестування практично усувається суб'єктивізм викладача. Здійснений аналіз онлайн-ресурсів, що використовуються для створення тестових завдань.
Посилання
Адамова І., Багрій К. Тестування як форма контролю та діагностики знань студентів. Витоки педагогічної майстерності. Серія : Педагогічні науки. 2012. Вип. 9. с. 3–6. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vpm_2012_9_3.
Аксьонова О. В. Методика викладання економіки: навч. посіб. Київ: КНЕУ, 1998. 280 с.
Антонюк Д. С. Використання програмно-імітаційних комплексів як засобів формування економічних компетентностей студентів технічних спеціальностей: дис. на здоб. наук. ступ. канд. пед. наук (д-ра філософії): 13.00.10. Київ, 2018. 272 с.
Булах І. Є. Історія розвитку та сучасний стан педагогічної тестології. К.: ЦМК МОЗ України, 1994. 21 с.
Булах І. Є., Мруга М. Р. Створюємо якісний тест: навч. посіб. Київ: Майстер-клас, 2006. 160 с.
Застосування системи автоматизованого опитування студентів ВНЗ: матеріали міжвузівського вебінару (м. Вінниця, 15 грудня 2015 р.) / Відп. ред. Л. Б. Ліщинська. Вінниця: ВТЕІ КНТЕУ, 2015. 141 с.
Підбірка сервісів для створення шкільних тестів. URL: https://vseosvita.ua/news/pidbirka-servisiv-dla-stvorenna-skilnih-testiv-2217.html.
Тест. URL: http://vseslova.com.ua/word.
Шість онлайн-інструментів для створення тестових завдань. URL: https://naurok.com.ua/post/6-onlayn-instrumentiv-dlya-stvorennya-testovih-zavdan.
Щербина О. А. Нові засоби оцінювання компетентностей в Moodle. Інформаційні технології і засоби навчання. 2016. т. 55. № 5, с. 96-104. URL: http://journal.iitta.gov.ua/index.php/itlt/article/view/1435/1078.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).