До проблеми читацьких компетентностей та звичок серед студентської молоді
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2018-5%20(182)-34-37Ключові слова:
читання, читацькі звички, освіта, соціально-культурне явище, студентська молодьАнотація
Проблеми читання є нагальними для освітян у всьому світі. Увага приділяється до читання як джерела отримання знань, що допомагає зорієнтувати себе у різних сферах життя. З точки зору холістичного підходу в освіті читання співвідноситься з мовленням, письмом, умінням слухати та культурою загалом. Культура читання тісно пов’язана з тим, як ми виховані та оточенням, в якому ми зростаємо. Багато дослідників сьогодні визначають читання як соціально-культурне явище зі своїми сучасними викликами та стратегіями. Проведене дослідження виявляється досить важливим та інформативним у плані визначення читацьких звичок і смаків студентської молоді. Проблема, що порушується у статті, потребує негайних дій від відповідних освітніх кіл задля вирішення цього ключового завдання та відродження культури читання як сучасного тренду у розвитку суспільства.
Посилання
Войткевич Н. І. До питання про специфіку викладання іноземних мов на 1-2 курсах немовних факультетів. Научният потенціал на света: матеріали за VIII Межд. науч.-практ. конфер. 17–25 септември 2012. София: Бял ГРАД-БГ. ООД. 2012. С. 6–9.
Воронцов А. В. Чтение как социальная проблема. Круг чтения. Universum. Вестник Герценовского ун-та, 2009. С. 24–33.
Караменов Н. О важности чтения. «Зеркало недели. Украина». № 33. 13 сентября, 2013.
Листвак Г. Б. Дослідження читання в Україні: результати і значення. Наукові записки [Української академії друкарства]. Серія : Соціальні комунікації. 2015. № 2. С. 84–90.
Поликарпов В. С. Американская система образования: от «кафетерия» до Гарварда. Закат Америки. Электронный источник: Historic.ru. URL: http://historic.ru.
Орлова Е. А. Рекомендации по повышению уровня читательской компетенции в рамках Национальной программы поддержки и развития чтения. Москва, 2008. С.14.
John P. Miller. The Holistic Curriculum. University Toronto Press, 2007. 216 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).