Проблема навчання майбутніх учителів-словесників компаративному жанровому аналізу художнього твору
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2018-5%20(182)-59-62Ключові слова:
аналіз художнього твору, жанровий аналіз, шляхи аналізу художнього твору, родо-жанрова специфіка художньої літературиАнотація
Досліджена проблема навчання майбутніх учителів-словесників компаративному жанровому аналізу художнього твору. Розкрита та доведена доцільність застосування у фаховій підготовці студентів-філологів компаративного жанрового аналізу художнього твору. Описані засади, на яких базується компаративний жанровий аналіз художнього твору та запропоновано структуру аналізу художнього тексту компаративним жанровим шляхом.Посилання
Будний В.В. Розгадка чарів Цірцеї: національні образи та стереотипи в освітлені літературної етноімагології. Слово і час. 2007. № 3. С. 52–63.
Клименко Ж.В. Шкільний курс «Зарубіжна література» як чинник формування української ідентичності учнів. Актуальні проблеми професійної підготовки студентів-філологів до роботи в сучасному освітньому просторі: [збірник статей]. Івано-Франківськ: Симфонія форте, 2017. Вип. 1. С. 37–49.
Мацевко-Бекерська Л. В. Світова література як навчальний предмет: методологічні аспекти культурологічного дискурсу. Мова і культура. 2011. Вип. 14, т. 4. С. 439–446. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mik_2011_14_4_71
Романишина Н.В. Українська художня мала проза: теоретико-методичні аспекти вивчення: [монографія]. Рівне: ТзОВ «Принт Хауз», 2013. 576 с.
Скорина Л.В. Аналіз художнього твору: Навчальний посібник для студентів гуманітарних спеціальностей (філологія, літературна творчість, журналістика). Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2013. 424 с.
Скорина Л.В. Специфіка аналізу епічного твору: теорія і практика [Текст]: (на матеріалі оповідання Валер’яна Підмогильного «Ваня»). Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). 2017. № 5. С. 45-50.
Шульгун М.Е. Жанрова динаміка: методика вивчення (на матеріалі роману Д. Данилова «Опис міста»)» Economics, management, law: socio-economical aspects of development: Collection of scientific articles. Volum 2. Psychology. Pedagogy and Education. − Edizioni Magi − Roma, Italy. 2016. P. 262-265. – Режим доступу: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/10720
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).