Професійний розвиток дидактичних працівників кафедр менеджменту польських закладів вищої освіти
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2018-4%20(181)-27-30Ключові слова:
дидактичні працівники, дидактична стежка, викладач, старший викладач, відповідник «reader», Закон 2.0Анотація
Охарактеризовано вимоги до дидактичних працівників, що містяться в польській нормативно-правовій базі та внутрішніх документах закладів вищої освіти. Описано посади, що їх можуть займати дидактичні працівники згідно з Законом «Про вищу освіту Республіки Польща». Детально проаналізовано Закон 2.0, який пропонує посаду «reader» та розглядає можливість професійного зростання, що передбачене дидактичною стежкою викладача. Подані ключові компетентності, необхідні для кожної дидактичної посади. Охарактеризовано рекомендації, що мають бути враховані на рівнях держави, локальних представників галузі вищої освіти Республіки Польща з метою професійного розвитку дидактичних працівників.
Посилання
Bugaj J. M. Uniwersyteckie strategie rozwoju zawodowego nauczycieli akademickich w Polsce. Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Wydanie I. Kraków, 2016. 184 s.
Raport końcowy «Modele zarządzania uczelniami w Polsce». Kraków, 2011. – URL : https://www.nauka.gov.pl/g2/oryginal/2013_05/bdfa51cb239812bbeac12dfa59be461c.pdf (дата звернення: 05.06.2018)
Sajdak A. Miejsce dydaktyki ogólnej w przygotowaniu pedagogicznym nauczycieli akademickich / Edukacja Jutra od uniwersytetu do starości. Aspekty edukacji osób dorosłych, Sosnowiec, 2014.
Strategia Rozwoju Szkolnictwa Wyższego w Polsce do 2020 roku. URL : https://www.nauka.gov.pl (дата звернення 01.06.2018)
Ustawa z dnia 27 lipca 2005 roku. Prawo o szkolnictwie wyższym. URL : https://www.nauka.gov.pl (дата звернення 01.06.2018)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).