Методичні аспекти напрацювання вокально-виконавських навичок на початковому етапі навчання
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2018-6%20(183)-93-96Ключові слова:
вокал, вокальне мистецтво, розвиток вокально-технічних навичок, робота вокаліста, співАнотація
Аналізуються методичні аспекти постановки голосу вокаліста-початківця в контексті різноманітності педагогічних авторських вокальних методик. Розглядається роль музичного училища (училища культури) у системі підготовки співака. На базі компаративного аналізу науково-методичної літератури визначаються ключові вокально-виконавські навички, що потребують першочергової уваги педагога, незважаючи на вік виконавця. Автор здійснює спробу добору максимально ефективних вправ для розвитку ключових вокально-виконавських технічних навичок співака-початківця.
Посилання
Горлова Л. Г. Формирование профессиональной компетентности педагога на фоне комплексного подхода к проблемам вокального обучения. KANT. 2012. №3. С. 122–124.
Дмитриев Л. Основы музыкальной методики. Москва, 1963. 675 с.
Дука П. П. Постановка голосу: техніка мови та фізіологія співу. Нова педагогічна думка. 2014. №1. С. 147–149.
Егоров А. Гигиена голоса. Москва, 1962. 141 с.
Зданович А. Некоторые вопросы музыкальной методики. Москва, 1965. 147 с.
Кантарович В. Что надо знать артисту о своём голосе. Москва, 1965. 70 с.
Народний спів: хрестоматія / упоряд: Н. Цюпа, П. Павлюченко, В. Марченко, В. Ткаченко. Київ: КНУКіМ, 2017. 224 с.
Пивницкая О. В. Основные подходы к обучению народному пению в отечественной педагогике. Вестник кафедры ЮНЕСКО «Музыкальное искусство и образование». 2015. №1. С. 123–132.
Щербинина С. В. Вокально-исполнительское мастерство народных певцов. Педагогическое образование в России. 2013. №1. С. 163–167.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).