Образне мислення С. Павлюченка в контексті виконавської інтерпретації народної пісні
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2018-4%20(181)-80-82Ключові слова:
хор, народно-пісенне мистецтво, диригування, інтерпретація, хорове мистецтво, диригентська школаАнотація
Здійснена спроба осмислення феномену образного мислення С. Павлюченка у контексті інтерпретації народної пісні у хоровому виконавстві. Аналізуються фактори впливу на якісний бік інтерпретації народної пісенної спадщини. Наводяться провідні аспекти уваги диригента при роботі з народним хором. Узагальнюються особливості творчого, образного мислення С. Павлюченка, які можна визнати вписаними в історію сучасної народно-хорового виконавської практики.
Посилання
Ержемский Г. Л. Закономерности и парадоксы. Спб.: Форт, 1993. 261 с.
Ержемский Г. Л. Психология дирижирования: некоторые вопросы исполнительства и творческого взаимодействия дирижёра с музыкальным коллективом. Москва: Музыка, 1988. 80 с.
Корыхалова Н. П. Интерпретация музыки. Ленинград: Музыка, 1979. 150 с.
Кофман Р. І. Виховання диригента. Психологічні особливості. Київ: Муз. Україна, 1986. 40 с.
Макаренко Г. Г. Творчість диригента: естетико-мистецтвознавчі виміри. Київ: Факт, 2005. 328 с.
Москаленко В. Г. Теоретичний і методичний аспекти музичної інтерпретації : дис. … д-ра мистецтвознавства : спец. : 17.00.02. Київ, 1994. 212 с.
Павлюченко Станіслав Євстигнійович [Електронна копія] : біобібліогр. покажч. : до 75-річчя від дня народж. / М-во культури України, Київ. Нац. ун-т культури і мистецтв ; уклад.: П. Г. Павлюченко [та ін.] ; голов. ред. М. М. Поплавський. Електрон. текст. дані (1 файл : 5,87 Мб). Київ : [б. в.], 2012 (Київ: КНУКіМ, 2017). (Серія «Видатні постаті КНУКіМ»).
Рожок В. І. Стефан Турчак. Харків: АРС, 1994. 205 с.
Ткаченко В. В. Педагогічна діяльність Станіслава Павлюченка (до 80-річчя від дня народження) [Текст] // Молодий вчений. 2017. № 3. С. 118–22.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).