ФОЛЬКЛОРИСТИЧНИЙ РУХ В УКРАЇНІ: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ, ПРОБЛЕМИ Й ПЕРСПЕКТИВИ
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2018-5%20(182)-51-54Ключові слова:
фольклор, фольклорист, фольклористика, автентика, фольклорний рух, фольклорний ансамбль, етнічна традиція.Анотація
Присвячується фольклорному руху, який став одним із цікавих феноменів вітчизняної культури другої половини ХХ – першої чверті ХХІ ст. Під фольклористикою при цьому розуміємо будь-яке використання автентичного фольклору поза природним для нього середовищем, у тому числі на сцені. Окреслюються тенденції фольклорного руху (відцентрова та доцентрова), описуються шляхи та методи опанування етнічною традицією в молодіжних фольклорних ансамблях.
Посилання
Андреева Е. Д. Фольклорное движение как культурный феномен второй половины ХХ века. URL: https://www.socionauki.ru/journal/articles/159684/.
Грица С. Механізми вербально-музичної парадигматики у фольклорі. Студії мистецтвознавчі / [ред. колег. Г. А. Скрипник та ін.]. Київ: Вид-во ІМФЕ, 2005. Число 8 (12). Театр. Музика. Кіно. 134 c.
Іваницький А. І. Українська музична фольклористика (методологія та методика). Київ: Заповіт, 1997. 392 с.
Ключникова О. О современных тенденциях фольклорного движения. Вестник Российского фольклорного союза. Москва, 2003. № 1. С. 22–27.
Фетисов І. Зона деградації. URL: http://www.bozhychi.com.ua/svit/publikacii/zona-degradaciyi.
Щуров В. «Соловке»-35. Вестник Российского фольклорного союза. Москва. 2003. № 1. С. 10–18.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).