Твори сучасних українських композиторів для дітей: концептуальний підхід
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2018-2(179)-70-72Ключові слова:
українські композитори, твори для дітей, музична інтонація, семіотикаАнотація
Здійснено концептуальний аналіз творів сучасних українських композиторів для дітей, окреслено їхню художньо-образну палітру, простежено особливості: фольклорний, етнокультурний виміри; трансформація музичних форм і жанрів; широке залучення найновіших засобів музичної виразності; тяжіння музичних інтонацій до концентрації символічних, змістоутворювальних структур; джазова-імпровізаційність; вплив на духовний розвиток та утвердження національної свідомості підростаючого покоління.
Посилання
Асафьев Б. В. Избранные статьи о музыкальном просвещении и образовании. Ленинград: Музыка, 1973. 86 с.
Герасимова-Персидская Н. Музыка. Время. Пространство / ред. И. Тукова. Київ: Дух і літера, 2012. 408 с.
Дорофєєва В. Ю. Композиторська творчість як естетична реальність культури України другої половини ХХ століття. Наукове пізнання: методологія та технологія. 2009. Вип. 2 (24). С. 44–49.
Иванченко Г. Психология восприятия музыки: подходы, проблемы, перспективы. Москва: Смысл, 2001. 264 с.
Офіційний сайт НСКУ. URL: http://composersukraine.org.
Чібалашвілі А. О. Концептуальний синтез у сучасній українській художній культурі (на матеріалі камерної музики): автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. мистецтвознавства: спец. 26.00.01 «Теорія та історія культури». Київ, 2015. 16 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).