Портрет творчого учня очами вчителя
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2018-1%20(178)-9-12Ключові слова:
творчість, творчий учень, учень основної школи, заклад загальної середньої освітиАнотація
На основі результатів анкетування вчителів закладу загальної середньої освіти охарактеризована сутність поняття «творчий учень». Виокремлені мотиви, що спонукають учнів основної школи до творчості. Зосереджена увага на важливості вирішення цієї проблеми, що обумовлено посиленням уваги педагогів і громадськості до виховання креативності та нелінійного мислення в системі роботи з учнями основної школи.
Посилання
Бех І. Д. Психологічні джерела виховної майстерності: навч. посіб. Київ: Академвидав, 2009. 248 с.
Божович Л. И. Личность и её формирование в детском возрасте. Москва: Просвещение, 1968. 464 с.
Вілюнас В. К. Психологические механизмы мотивации человека. Москва: Изд-во МГУ, 1990. 288 с.
Корінна Л. В. Формування творчої особистості в системі роботи ліцею з обдарованою молоддю. Інноваційні підходи до виховання студентської молоді у вищих навчальних закладах: матеріали Міжнар. наук.-практ. конференції (м. Житомир, 22–23 травня 2014 р.) / за ред. О. А. Дубасенюк, В. А. Ковальчук. Житомир: Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2014. С. 249–263.
Моргун В. Розвиток інтелектуально-евристичних здібностей учня. Психологічна підтримка творчості учня. Упоряд. О. Главник, В. Зоц. Київ: Ред. заг. пед. газет, 2003. С. 4–9.
Рибалка В. В. Психологія розвитку творчої особистості: навч. посіб. Київ: ІЗМН, 1996. 236 с.
Сисоєва С. С. Основи педагогічної творчості: підручник. Київ: Міленіум, 2006. 346 с.
Фромм Э. Бегство от свободы; пер. с англ. Г. Ф. Швейника. Москва: Прогресс, 1990. 269 с.
Эльконин Д. Б. Проблемы возрастной и педагогической психологии. Москва: Межд. пед. академия, 1995. 224 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).