Розвиток віртуальної культури в умовах Третьої промислової революції
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2017-8%20(177)-36-40Ключові слова:
цивілізація, інформаційна цивілізація, промислова (інформаційна) революція, ІТ-технології, нанотехнології, віртуальна культура, віртуальна свобода, свідомість, особа, освітаАнотація
Розглянуті питання становлення віртуальної культури в умовах Третьої промислової (інформаційною) революції. Показані основні відмінності віртуальної культури від реальної, тенденції розвитку віртуальної культури. Автор доводить, що в процесі переходу до Четвертої промислової (інформаційною) революції роль віртуальної культури зростатиме, її значення для самореалізації людини – збільшуватися. Розвиток віртуальної культури призводить як до позитивних, так і до негативних результатів. Для того, щоб протистояти негативним наслідкам, держава, сім'я, школа повинні підтримувати реальну культуру і навчитися правильно користуватися віртуальною свободою.
Посилання
Валлерстайн, И. Анализ мировых систем и ситуация в современном мире / И. Валлерстайн [пер. с англ.]. – С-Пб. : Университетская книга, 2001. – 416 с.
Кастельс, М. Галактика Интернет: Размышления об Интернете, бизнесе и обществе /М. Кастельс. Пер. с англ. А. Матвеева под ред. В. Харитонова. – Екатеринбург : У-Фактория, 2004. – 328 с.
Кремень, В. Образование: ценностные ориентиры сетевого общества / В. Кремень // Зеркало недели (Международный общественно-политический еженедельник). – 2013. – №31 (30 августа).
Носов, Н. А. Виртуальная реальность / Н.А. Носов // Вопросы философии. – 1999. – № 10. – С. 152–164.
Носов, Н. А. Манифест виртуалистики / Н. А. Носов. – Москва : Путь, 2001. – 17 с.
Сайт bsc. Аналитика. [Электронный ресурс] – Режим доступа : http://www.bsc-onsulting.ru/ blog/ analytics/200417
Сайт expert.ru. 4-я промышленная революция в Давосе [Электронный ресурс] – Режим доступа : http://expert.ru/2016/01/21/chetvertaya-romyishlennaya
Сайт furfur. Как виртуальная реальность изменит мир в будущем [Электронный ресурс]. – Режим доступа : http://www.furfur.me/furfur/culture/culture/177141-virtualnaya-realnost.
Сайт Hi News ru. Intel представила гарнитуру совмещённой реальности Project Alloy [Электронный ресурс]. – Режим доступа : http://hi-news.ru/entertainment/intel-predstavila-garnituru-sovmeshhyonnoj-realnosti-project-alloy.html
Седых, И. А. Рынок компьютерных услуг. – Москва : Высш. шк. экономики, 2017. – 69 с.
Титаренко, М. Quo vadis, homo internetus? / М. Титаренко // Зеркало недели (Межд. общ.-полит. еженедельник). – 2006. – № 50 (29 декабря)
Усанова, Д. О. Виртуальная культура: концептуализация феномена и репрезентации в современном социокультурном пространстве. Сайт [Электронный ресурс]. – Режим доступа : http://www.dslib.net/teorja-kultury/virtualnaja-kultura-konceptualizacija-fenomena-i-reprezentacii-v-sovremennom.html
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).