Науково-теоретичний аналіз проблеми розвитку самосвідомості вчителя
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2017-6%20(175)-36-39Ключові слова:
самосвідомість, самосвідомість особистості, професійна самосвідомість.Анотація
Представлені результати науково-теоретичного аналізу феномену самосвідомості особистості, психологічна характеристика особистості вчителя, структурні компоненти та чинники розвитку самосвідомості педагога.
Посилання
Бернс Р. Я-концепция и Я-образы / Р. Бернс // Самосознание и защитные механизмы личносты. Хрестоматия. – Самара, 2006. – С. 133-211
Бех І.Д. Образ „Я” як мета формування і розвитку особистості / І.Д. Бех // Педагогіка і психологія. – 1998. – №2. – С.30-41.
Боришевський М.Й. Психологічні механізми розвитку особистості / М.Й.Боришевський // Педагогіка і психологія. – 1996. – №3. – С.26-33.
Гарнцев М.А. Проблема самосознания в западноевропейской философии (от Аристотеля до Декарта) / М.А.Гарнцев. – М.: Изд-во МГУ, 1984. – 214с.
Кант И. Сочинения: в 6 т. / Иммануил Кант.– М.: Наука, 1963-1966. – Т.6 . – С.357.
Католик Г.В. Психологія формування професійної Я-концепції практичного психолога : монографія / Галина Католик. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2013. – 406 с.
Рубинштейн С.Л. Основы общей психологи / С.Л.Рубинштейн. – СПб.: Питер, 1999. – 720 с. – (Мастера психологи).
Чамата П.Р. К вопросу о генезисе самосзнания личности / П.Р. Чамата Проблемы самосознания. – К. : Вища школа, 1986. С. 84-104.
Чеснокова И.И. Проблема самосознания в психологии / И.И. Чеснокова. – М.: Наука, 1985. – 200 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).