Особливості використання юридичних термінів у науковому та педагогічному спілкуванні
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2017-6%20(175)-40-46Ключові слова:
ювенальна юстиція, відновлюване правосуддя, превентивна педагогіка, девіантна поведінка, делінквентність.Анотація
Визначені особливості використання юридичних термінів у науковому та педагогічному спілкуванні. Розглянуті та проаналізовані актуальні питання, пов’язані з доцільністю використання юридичних термінів у професійному спілкуванні. За допомогою уточнення понять можливе переосмислення надбань традиційної педагогіки та юриспруденції, у класичному їх розумінні, які створювалися багатовіковою історією, інтегруючи в собі надбання культур різних педагогічних та юридичних шкіл, ідеї вітчизняних і зарубіжних
педагогів і захисників дитинства.
Посилання
Борисова Н.Е. Развитие ювенального права в России / Н.Е. Борисова. – М.: Манускрипт, 1999. – 179 с.
Вещагина Л.Д. Проблемы становления ювенального права как самостоятельной отрасли // www.mstu.edu.ru/publish/comf/11ntk/section10/html.
Голышева Л. Ю. К вопросу о формировании ювенального права ы России //
Восстановительное правосудие для несовершеннолетних и социальная работа. Учебное пособие / Под ред. Л.М. Карнозовой. – М.: МОО Центр «Судебно-правовая реформа», 2001. – 334 с.
Здрок О. Н. Ювенальное право как самостоятельный элемент правовой системы гражданского общества //Теоретические проблемы формирования и функционирования гражданского общества и правового государства / Под ред. А. М.Абрамовича. – Минск, 1995. С. 25.
Ковна У. Ювенальна юстиція: історичний досвід // Вісник Львів.ун-ту: сер. юрид. – 2004. – Вип.40. – С.157-161.
Концепція превентивного виховання дітей і молоді. Затверджено Президією АПН України 25.02.98р. Протокол №1-7/3-21//Учитель. – 2000.- №1-3. – С.6-11.
Кулапов В. В. Правовая политика в сфере защиты интересов детей // Правовая политика и правовая жизнь. – 2003. - №3. – С.63.
Крестовська Н. М. Формування ювенального права в Україні /Н. М. Крестовська // Вісник Запорізького державного університету: збірник наукових статей. Юридичні науки. – Запоріжжя, ЗДУ, 2004. – С.10-13.
Мельникова Э. Б. Ювенальная юстиция: Проблемы уголовного права, уголовного процесса и криминологии. – М., 2000. – С.118.
Общая психология. – М., 1986. – 464с.
Приходько В. М. Підготовка майбутніх педагогів до превентивного виховання дітей із неблагополучних сімей: науково-методичний посібник / Приходько В. М. – Запоріжжя: Прем’єр, 2006. – 288с. (Рекомендовано рішенням Науково-методичної ради з питань освіти і науки Міністерства освіти і науки України (протокол від 2.11.2005р.№18).
Пудовочкин Ю. Е. Ювенальное уголовное право: понятие, структура, источники // Журнал российского права. – 2002. - №1. – С.44-52.
Ювенальна юстиція в Україні: коментар та аналіз діючого законодавства. Концепція про права дитини. Словник-довідник з ювенальної юстиції. Науково-практичний посібник / За ред. В. С. Зеленецького, Н. В. Сібільової. – Х., 2006. – 764с.
Ясперс К. Смысл и назначение истории: Пер. с нем. - М.: Политиздат, 1991. - 527 с. - (Мыслители XX в.).
Ransshe N. Christie.Conflicts as a property. The British Journal of Criminology 17(1). 1977; p. 1-17.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).