Дослідження традиційної сорочки карпатського регіону на сторінках журналу «Народознавчі зошити»
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2017-5(174)-40-43Ключові слова:
традиційна сорочка, дослідження, «Народознавчі зошити», журнал, Карпатський регіонАнотація
Українська традиційна сорочка має яскраво виражений знаковий характер, несе в собі статевовікову, соціальну, естетичну та професійну ознаки. Поглиблене вивчення цього універсального одягу на сторінках видань етнологічного та етномистецтвознавчого напрямку, а саме «Народознавчі зошити» (Львів), є вагомим внеском у дослідженні традиційної культури України. Частина статей цього видання присвячуються дослідженню народного костюма Карпатського регіону: виготовленню матеріалів, традицій крою, пошиття, декорування, кольоровій гаммі, регіональних особливостей, обрядовій функції народного костюму та його елементів основним з яких є традиційна сорочка.
Посилання
Гонтар, Т. Етнографічні особливості Лемківського одягу ХІХ – 40-х років ХХ століття / Т. Гонтар // «Народознавчі зошити» – 1998. – № 6. – С. 619–627.
Коприва, А. Структурні особливості народного костюму Закарпатських бойків / А. Коприва, Г. Граб // «Народознавчі зошити» – 2007. – № 3–4. – С. 311–315.
Коцан, В. Традиційний народний одяг, як прояв ідентичності етнографічних груп українців Закарпаття / В. Коцан // «Народознавчі зошити» – 2014. – № 1. – С. 80–97.
Коцан, В. Традиційний одяг Великобичківських гуцулів / В. Коцан // «Народознавчі зошити». – 2014. – № 2. – С. 328–343.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).