Особливості виявлення сутності художньо-образної ідеї в оперному фіналі (в жанрі опери-драми)
DOI:
https://doi.org/10.33272/2522-9729-2017-5(174)-37-39Ключові слова:
опера-драма, організація музичного матеріалу, музична драматургіяАнотація
В статті піднімаються питання дослідження особливостей фіналу в жанрі опери-драми, як феномену музичної форми, що несе в собі як елементи структурного плану так «смислотворення» художнього змісту. На базі порівняння досліджень різних авторів, які аналізували процеси структуризації і семантики музичної форми, що стали наявними в середини XIXст., надається аналіз як спільних так і особливих рис притаманних опері-драмі. Характеризуються процеси, що проявляються саме в цьому синтетичному виду мистецтва.
Посилання
Арановский М. Симфонические искания: Проблемы жанра симфонии в советской музыке 1960-1975гг. Исследования, очерки. – Л.: Советский композитор. Ленинградское отделение, 1979. – 287с.
Арістотель. Поетика . К.: Мистецтво, 1969. – 129 с.
Асафьев Б. Музыкальная форма как процесс. – Л.: Музыка, 1971. – 376с.
Гейлиг М. Форма в русской классической опере. – М.: Музыка, 1968. – 117с.
Конен В. Театр и симфония. Роль оперы в формировании классической симфонии. – М.: Музыка, 1968. – 349с.
Кулешова Г. Организация действия и сквозное музыкальное развитие в опере. Автореферат диссертации на соискание ученой степени доктора искусствоведения. – К., 1982. – 49с.
Назайкинский Є. Логика музыкальной композиции. – М.: Музыка, 1982. – 319с.
Станиславский К. – реформатор оперного искусства. Материалы, документы. – М.: Музыка, 1988. – 368с.
Ферман В. Оперный театр. Статьи и исследования. – М.: Музгиз, 1961. – 359с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Імідж сучасного педагога
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).